Haz 13

zenwalk.PNGZenwalk linux slackware tabanı üzerine kurulmuş bir linux dağıtımı olarak karşımızda.Ancak Zenwalk bir slackware klonu değil.Öğle ki kendi grafiksel yapılandırma araçları ve daha da basite indirgenmiş kurulumu sayesinde,slackware kadar kararlı,onun kadar güçlü bir dağıtım kullanabilirsiniz.Zenwalk için olumsuz bişey söylemek hiç içimden gelmiyor doğrusu.Ancak şu nu söylemek zorundayım ki Zenwalk XFCE masaüstünü ön tanımlı olarak kullanıcılara sunuyor. Continue reading »

Nis 10

En eski ve en özgür Linux dağıtımı ! Sanırım Slackware bu anlamı yüklemek yanlış olmaz. Son derece kararlı,geliştirilebilir ve istenildiği gibi yönetilebilen bir Linux dağıtımı. Slackware GNU/Linux dağıtımı 1991 yılında Patrick Volkerding tarafından yaratılan ve hala geliştirilmekte olan en eski Linux dağıtımıdır. Continue reading »

Nis 10

Günümüzde Linux işletim sistemleri oldukça artmış durumda. Tabi bir çoğunun, diğerine göre farklılıkları,avantajları ya da dezavantajları var. Bilgisayarınızın özelliklerine,kişisel zevklerinize ya da dağıtımın size sunduklarına göre farklı alternatif dağıtımlar seçebilirsiniz. Gos’da bu dağıtımlardan birisi. Continue reading »