Haz 03

Linux dağıtımları bizlere .iso kalıbı şeklinde sunulur.Windows altında bu kalıb dosyalarını winrar gibi programlarla açılabileceğini göreceksiniz.Bu kalıp dosyaları asla açılmamalıdır.Bazı kullanıcılar bu iso kalıbını açıp içindeki dosyaları cd ye yazdırırlar.Bu çekilde bir yazım sonucu cd boot edilemeyecek hale gelir.Şimdi gelin windows altında nero ile nasıl iso dosyalarımızı cd’ye yazabileceğimizi öğrenelim. Continue reading »

Haz 02

Evimizden site yayınlamak için bir çok farklı kaynak bulunmaktadır.İnternette,dergilerde ya da eğitici kitap ve cdlerde.Ancak ben yine de bu konuya değinerek sitemizi ziyaret edenleri eli boş göndermek istemedim. Continue reading »

Nis 16

Windows üzerinden cep telefonunuza rahatca erişebilirsiniz.Linux üzerinden bunu yapmak için de bir çok seçenek bulunmakta.USB kablo ile sizde Linux üzerinden cep telefonunuza erişim mi yapmak istiyorsunuz ? O halde bu yazıyı okuyarak cep telefonunuza erişebilirsiniz. Continue reading »

Nis 11

Kullandığınız Linux dağıtımın da localhost kullanmak için apache,mysql… gibi bir çok yazılım eklemek yerine sadece xampp isimli bir yazılımla bunu yapabilirsiniz. Continue reading »