Symphony : IBM Ofıs Programının Yeni Sürümünü Duyurdu

6:38 pm Haberler

Microsoft’un köklü Ofis uygulamasının yerini almak için, IBM geçtiğimiz Eylül ayında Symphony adlı ofis programını duyurmuştu. IBM’e göre yazılım 250,000 kayıtlı kullanıcı tarafından indirildi. Bu kullanıcıların %88′i Symphony’i Microsoft makineler üzerinde, geri kalan %12’side Linux üzerine kurdu. Bu Ofis programının yeni sürümü aşağıdaki adresten indirilebilir. Programın Windows XP yada Vista, Novell SUSE Linux Enterprise Desktop 10 veya Red Hat Enterprise Linux 5 gibi versiyonlarıda sitede bulunabilir.

https://www14.software.ibm.com/iwm/web/swerplotus/LotusSymphonyPick.html
IBM Lotus projesinin genel yönetici olan Mike Rhodin, yaptığı açıklamada bu yeni sürümde bir çok eski hatanın ortadan kaldırıldıığını ve birçok alanda programın performasının arttırıldığını açıkladı. Symphony’in indirildiği sitede geliştirildi. Siteye blog sistemi entegre edildi ve kullanıcıların yararlı eklentiler bulabilmesini için bir Galeri bölümü oluşturuldu.

Bildiğimiz gibi Symphony OpenOffice.org tabanlı, kelime işlemcisi, hesap tablosu uygulaması ve birde sunum yapmak için kullanılan programlar topluluğundan oluşan ve ODF standarlarını uygulayan bir ofis programı.Bu program Microsoft Ofis ve Lotus SmartSuite programınıda destekliyor.

Symphony stratejisine göre her 6-8 hafta içerisinde IBM Symphony’nin yeni Beta sürümlerini kullanıcılarına sunucak. Ve gelecek yıl bu uygulamanın Macintosh versiyonunda hazır olacağı belirtiliyor.

Symphony şu anda sadece Ingilizce desteklıyor. Ancak bu yılının sonuna doğru çıkarılacak olan Beta 3?de 23 dil desteği sözü verildi.

Kaynak : http://linuxmasasi.com/index.php?pid=3&habno=205

Yorum Gönder

Yorumunuz

Şu kodları kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Not: Yorumlar onaylandıkdan sonra gösterilir !