Windows Altında Linux / Video Anlatımlı RPM Paketlerini oluşturmak
Haz 11

slackware.jpgLinux aleminin en eski ve en tanınmış dağıtımlarından olan Slackware Linux’u en iyi anlatan kitap olan “Slackbook 2.0” kitabının çevirisi nihayet bitti ve biz de derin bir nefes aldık. Popülerliği azalmış olsa da Slackware’in Linux’da ustalaşmak isteyen hatta kendi dağıtımını yapmak isteyen Linux gönüllüleri için hala en iyi başlangıç noktası olduğuna inanıyoruz. Umarız işinize yarar.

Bu arada çeviriyi her ne kadar bitirmiş ve gözden geçirmiş de olsak hala bazı hatalar ve yanlışlıklar var olabilir. Bu düzeltmeleri dergimizin e-posta adresine göndermenizi rica ederim

Slackbook 2.0 Türkçe Çevirisi

acroread.png

Slackbook 2.0 TR indir

Çeviri : Penguen Linux / Süleyman Özgür Ilgın

2 Yorum to “Slackbook 2.0 Full Türkçe Çeviri”

 1. AzerRail Says:

  Uzmanca bir çeviri olmuş. Elimizden tebrik etmekten başka bir nen gelmez.
  Yalnız bunu yayınevine satıp, emeğinin karşılığını almak gibi bir düşünceniz var mı?
  Yoksa bile başkalarına ulaşmak için başka yerliklere de tanıtım yazıları eklemniz gerekir. Okuyucu kitlesi linuksçular olduğundan, tüm linuks üzerine kurulu yerliklerde bu y.betiğin tanıtımı gerekmektedir.

  Yeniden kutlarım sizi…

 2. Burak Ender Says:

  Teşekkür ederiz Ali bey.Çeviri projemiz gerçekden bir çok insan tarafından çok beğenildi.Ekibimiz gün geçtikce artıyor.Gönüllü tercümanlarımızla birlikde Gentoo book ve LFS kitablarının çevirisine başlanılacak.Çevirileri yayın evine satmak gibi bir düşüncemiz yok.tek düşüncemiz Linux hakkında Türkçe kaynak sorununu gidermek ve açık kaynak dünyasını katkıda bulunabilmek.Çeviriler sadece bunlarla sınırlı kalmayıp artıcaktır.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.